12 Rounds

12 Rounds - imagen 1
12 Rounds - imagen 2
12 Rounds - imagen 3
12 Rounds - imagen 4
12 Rounds - imagen 5
12 Rounds - imagen 6
12 Rounds - imagen 7
MOVIE
4.5
Add to watchlist
Watched
Liked
Disliked

12 Rounds

1h 48min

Original Title

12 Rounds

Runtime (Duration)

1h 48min

Directors

Critics & Audience Score

4.5

Total Votes

843

Release Year

2009

Country

United States of America

Production Budget

$22M

Box Office Revenue

$17.3M

Profit / Loss Analysis

-$4.7M