The Island

The Island - imagen 1
The Island - imagen 2
The Island - imagen 3
The Island - imagen 4
The Island - imagen 5
The Island - imagen 6
The Island - imagen 7
The Island - imagen 8
The Island - imagen 9
The Island - imagen 10
The Island - imagen 11
The Island - imagen 12
The Island - imagen 13
The Island - imagen 14
The Island - imagen 15
MOVIE
6.4
Add to watchlist
Watched
Liked
Disliked

The Island

2h 16min

Runtime (Duration)

2h 16min

Directors

Critics & Audience Score

6.4

Total Votes

5,856

Release Year

2005

Country

United States of America

Production Budget

$126M

Box Office Revenue

$162.9M

Profit / Loss Analysis

$36.9M