Heist

Heist - imagen 1
Heist - imagen 2
Heist - imagen 3
Heist - imagen 4
Heist - imagen 5
Heist - imagen 6
Heist - imagen 7
Heist - imagen 8
Heist - imagen 9
Heist - imagen 10
Heist - imagen 11
Heist - imagen 12
Heist - imagen 13
Heist - imagen 14
MOVIE
5
Add to watchlist
Watched
Liked
Disliked

Heist

1h 47min

Runtime (Duration)

1h 47min

Directors

Critics & Audience Score

5

Total Votes

613

Release Year

2001

Country

United States of America

Production Budget

$35M

Box Office Revenue

$28.5M

Profit / Loss Analysis

-$6.5M