Battleship

Battleship - imagen 1
Battleship - imagen 2
Battleship - imagen 3
Battleship - imagen 4
Battleship - imagen 5
Battleship - imagen 6
Battleship - imagen 7
Battleship - imagen 8
Battleship - imagen 9
Battleship - imagen 10
Battleship - imagen 11
Battleship - imagen 12
Battleship - imagen 13
Battleship - imagen 14
Battleship - imagen 15
MOVIE
5.5
Add to watchlist
Watched
Liked
Disliked

Battleship

2h 11min

Runtime (Duration)

2h 11min

Directors

Critics & Audience Score

5.5

Total Votes

5,923

Release Year

2012

Country

Japan, United States of America

Production Budget

$209M

Box Office Revenue

$303M

Profit / Loss Analysis

$94M