Pleasantville

Pleasantville - imagen 1
Pleasantville - imagen 2
Pleasantville - imagen 3
Pleasantville - imagen 4
Pleasantville - imagen 5
Pleasantville - imagen 6
Pleasantville - imagen 7
Pleasantville - imagen 8
Pleasantville - imagen 9
Pleasantville - imagen 10
Pleasantville - imagen 11
Pleasantville - imagen 12
Pleasantville - imagen 13
Pleasantville - imagen 14
Pleasantville - imagen 15
MOVIE
6.2
Add to watchlist
Watched
Liked
Disliked

Pleasantville

2h 4min

Runtime (Duration)

2h 4min

Directors

Critics & Audience Score

6.2

Total Votes

1,862

Release Year

1998

Country

United States of America

Production Budget

$60M

Box Office Revenue

$49.8M

Profit / Loss Analysis

-$10.2M