The Box

The Box - imagen 1
The Box - imagen 2
The Box - imagen 3
The Box - imagen 4
The Box - imagen 5
The Box - imagen 6
The Box - imagen 7
The Box - imagen 8
The Box - imagen 9
The Box - imagen 10
The Box - imagen 11
The Box - imagen 12
The Box - imagen 13
The Box - imagen 14
The Box - imagen 15
MOVIE
4.4
Add to watchlist
Watched
Liked
Disliked

The Box

1h 55min

Runtime (Duration)

1h 55min

Directors

Critics & Audience Score

4.4

Total Votes

1,879

Release Year

2009

Country

United States of America

Production Budget

$30M

Box Office Revenue

$33.3M

Profit / Loss Analysis

$3.3M