Adaptation.

Adaptation. - imagen 1
Adaptation. - imagen 2
Adaptation. - imagen 3
Adaptation. - imagen 4
Adaptation. - imagen 5
Adaptation. - imagen 6
Adaptation. - imagen 7
Adaptation. - imagen 8
Adaptation. - imagen 9
Adaptation. - imagen 10
Adaptation. - imagen 11
Adaptation. - imagen 12
Adaptation. - imagen 13
Adaptation. - imagen 14
Adaptation. - imagen 15
MOVIE
6.6
Add to watchlist
Watched
Liked
Disliked

Adaptation.

1h 55min

Runtime (Duration)

1h 55min

Directors

Critics & Audience Score

6.6

Total Votes

2,762

Release Year

2002

Country

United States of America

Production Budget

$19M

Box Office Revenue

$32.8M

Profit / Loss Analysis

$13.8M